ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

Νίκες ξανά.....

Νικηφόρο ήταν και αυτό το Σαββατοκύριακο  ,23,24/3  για τα αναπτυξιακά τμήματα του Συλλόγου μας.

Οι ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 1 επικράτησαν εκτός έδρας με το απόλυτο σκορ 0-3 ,απέναντι στην ομάδα της Ν.Μάκρης "ΙΣΙΔΑ", σε ένα παιχνίδι αξιώσεων για το οποίο δεχτήκαμε τα συγχαρητήρια Διαιτητών και γονιών την αντίπαλης ομάδας. Τα κορίτσια μας έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και απολαύσαμε ένα ωραίο παιχνίδι με πολύ ωραίες φάσεις και επιθέσεις ισάξιες με εκείνες πολύ μεγαλύτερων κατηγοριών.  Έτσι τα κορίτσια μας συνεχίζουν να παρευρίσκονται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του ομίλου τους αφού έχουν  6 νίκες σε 6 συνεχόμενα παιχνίδια ,χωρίς ούτε 1 χαμένο σετ.

Ίδιο αποτέλεσμα και για τις ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 2 αφού κέρδισαν την ομάδα της ΠΑΛΛΗΝΗΣ σε εντός έδρας αγώνα, με σκορ 3-0. Έτσι,με μόλις μία ήττα παραμένουν στην 2η θέση του ομίλου τους ,κυνηγώντας στην τελευταία αγωνιστική , την είσοδό τους στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος τους.

Τέλος τα μικρά μας, οι ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 3 , επικράτησαν εύκολα της ομάδας του ΜΑΡΑΘΩΝΑ με το απόλυτο 3-0 σε εντός έδρας αγώνα. Παραμένουν και αυτές στην 1η θέση στον όμιλό τους ,αφού έχουν 7 νίκες σε 7 συνεχόμενους αγώνες , με μόλις 1 χαμένο σετ.

Μπράβο στα κορίτσια μας που αποδεικνύουν κάθε εβδομάδα , την αγάπη τους για το βόλεϊ , δίνοντας τον καλύτερο εαυτό τους στον αγωνιστικό χώρο ,πάντα με στόχο τους την απόλαυση του παιχνιδιού και το καλύτερο δυνατόν αποτέλεσμα.